CHRYSTUS ZMARTWYCHWSTAŁ! ALLELUJA!

CHRYSTUS ZMARTWYCHWSTAŁ! ALLELUJA!

 
bez tytułu
 
O stań się, Jezu, dla duszy Radością Paschy wieczystej I nas, wskrzeszonych Twą mocą, Do swego przyłącz orszaku. (z Liturgii Godzin)
 
Święto Wielkiej Nocy to czas otuchy i nadziei, czas odradzania się wiary w siłę Chrystusa i w siłę człowieka, czas zwycięstwa dobra nad złem. Jest również okazją do pochylenia się nad własnym życiem i zachęca do zadumy oraz refleksji.
Niech słowa naszego Wielkiego Papieża, bł. Jana Pawła II: otwórzcie drzwi Chrystusowi, które wypowiedział na początku swojego pontyfikatu, pomagają nam otwierać nasze serca na działanie łaski Bożej poprzez realizację naszego codziennego powołania i rzetelne wypełnianie obowiązków. A wtedy nasza droga ku zmartwychwstaniu będzie radosna, pełna nadziei i zawierzenia słowom Jezusa skierowanym do Marty: Ja jestem zmartwychwstaniem i życiem. Kto we Mnie wierzy, choćby i umarł, żyć będzie. Każdy, kto żyje i wierzy we Mnie, nie umrze na wieki. Wierzysz w to? (J.11.25-26) Wtedy Jezus zaprowadzi nas do wspaniałego światła, do niebieskiej Radości. Alleluja!
Niech te Święta Wielkanocne przyniosą radość, pokój i wzajemną życzliwość, a przeżywane Tajemnice Paschalne będą źródłem umacniania ducha.
Przełożona Generalna Matka Claret wraz z Siostrami
fb-share-icon