Pomoc ubogim

Jesteśmy wezwane przez Boga do niesienia pomocy ludziom najbardziej potrzebującym. Swoją opieką otaczamy ludzi biednych i zagubionych i staramy się zaradzić różnym ich potrzebom.

W Trzebnicy prowadzimy ośrodek wsparcia społecznego „Szósty Stół Św. Jadwigi”, gdzie każdy człowiek potrzebujący może uzyskać pomoc.

Ośrodek Wsparcia Społecznego „Szósty stół św. Jadwigi” powstał 4 maja 2004 roku dla osób, które z różnych przyczyn znalazły się w trudnej sytuacji życiowej. Obecnie z ośrodka można korzystać codziennie z wyjątkiem Świąt i Niedziel, w godzinach od 12 do 20.

W ramach działalności głównie zajmujemy się pomocą ubogim: materialnie, moralnie i duchowo;  staramy się wspierać socjalnie i osobowo potrzebujących. Zawsze można otrzymać tutaj ciepły posiłek.  Także jest możliwość zadbania o higienę osobistą, tak jak kąpiel, czy pranie odzieży. Jak również znaleźć miejsce, gdzie będzie można spędzić trochę wolnego czasu i dobrze go wykorzystać.

Poprzez wspólną pracę i spotkania w grupie, każdy może otrzymać pomoc w odkrywaniu radości i sensu życia. Nauczyć się przestrzegania zasad życia społecznego, realnego spojrzenia na rzeczywistość. Można również skorzystać z pomocy specjalistów: psychologa, prawnika, terapeuty.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.