Dziś się nam narodził ...

Dziś się nam narodził …

Jestem! Jestem wśród Was!
Tymi słowami z nocy betlejemskiej
chce nam Dziecię powiedzieć o swojej miłości:
kocham was – dlatego jestem wśród was.
(L. Rid)

Rozpoczynamy kolejny raz w naszym życiu okres Świąt Bożego Narodzenia, kolejny raz wpatrujemy się w Niemowlę i Maryję z Józefem, pragniemy dostrzec oczyma wiary jak ukazała się łaska Boga, który niesie zbawienie wszystkim ludziom. Gwiazdą, która oświeca życie człowieka jest wiara w Boga.

Wiara pomaga nam zrozumieć tajemnicę wcielenia Syna Bożego, Bóg z miłości do człowieka przyszedł na świat jako bezbronne dziecko i uniżył się „aż do śmierci krzyżowej”, by ofiarować nam życie wieczne. Odwieczne Słowo zwiastuje radosną nowinę, ogłasza światu pokój i obwieszcza zbawienie.

Ojciec Święty Franciszek w Liście Apostolskim O znaczeniu i wartości Żłóbka zawarł te słowa: wszędzie i w jakiejkolwiek formie, żłóbek mówi o miłości Boga – Boga, który stał się dzieckiem, aby nam powiedzieć, jak blisko jest każdego człowieka, niezależnie od stanu, w którym się on znajduje.

Na nadchodzące Święta Bożego Narodzenia oraz Nowy 2020 Rok życzymy Wam, obfitości łask Bożej Dzieciny; niech opromienia swoim pokojem każdy dzień i darzy nadzieją, a Maryja – Boża Rodzicielka niech oręduje we wszystkich potrzebach.

Pozdrawiamy świątecznie wraz z modlitwą u Bożego Żłóbka.

                                                                  Siostry Boromeuszki z Trzebnicy

fb-share-icon