Jezus Chrystus nasz Król i Pan!

Jezus Chrystus nasz Król i Pan!

19 listopada 2016 roku w sobotę, w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach  miała miejsce uroczystość  Jubileuszowego Aktu Przyjęcia Chrystusa za Króla i Pana.

Uroczystości rozpoczęły się nabożeństwem o godzinie 10, któremu przewodniczył prymas Polski abp Wojciech Polak. Następnie wszyscy mogliśmy wysłuchać konferencji biskupa bielsko-żywieckiego Romana Pindla, pt. „W oczekiwaniu na powrót Króla i Pana” (tekst konferencji).  O godzinie 12 odbyła się Eucharystia, przewodniczył jej metropolita krakowski kard. Stanisław Dziwisz, a homilię wygłosił biskup opolski Andrzej Czaja, przewodniczący Zespołu ds. Ruchów Intronizacyjnych. (homilia bp. Andrzeja Czai)

Po Mszy Św. przed wystawionym Panem Jezusem w Najświętszym Sakramencie, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki wypowiedział uroczyście Jubileuszowy Akt Przyjęcia Chrystusa za Króla i Pana.

Jubileuszowy Akt wypowiedziany został na na zakończenie Roku Miłosierdzia i obchodów 1050-lecia Chrztu Polski. Jest to wyznanie naszej wiary i uznanie panowania Chrystusa nad całym światem.

Następnego dnia w niedziele 20 listopada, Akt ten został wypowiedziany we wszystkich parafiach w Polsce. Również i w naszej kaplicy klasztornej w Trzebnicy, całą wspólnotą dokonałyśmy w naszych sercach aktu przyjęcia Jezusa za Króla i Pana.

fb-share-icon