Rosyjska wersja Hymu ŚDM w Krakowie

Rosyjska wersja Hymu ŚDM w Krakowie

Kilka miesięcy temu w naszej Parafii Przemienienia Pańskiego w Krasnojarsku rozpoczęliśmy duchowe przygotowania do Światowych Dni Młodzieży, które odbędą się w 2016 roku w Krakowie.

Co dwa tygodnie spotykamy się w naszym mieszkaniu z grupą młodzieży na rozważaniu Słowa Bożego, poznajemy życiorysy polskich świętych, czytamy listy Ojca Świętego do młodych, a także spędzamy czas na wspólnej modlitwie i rekreacji. Podczas każdego spotkania modlimy się również hymnem ŚDM, który szybko wpadł wszystkim w ucho choć nie należy do najprostszych. Pewnego razu, na jednym ze spotkań, ktoś powiedział, że byłoby fajnie nagrać ten hymn po rosyjsku. Wiedzieliśmy już wtedy, że wśród nas nie ma ani jednego profesjonalnego muzyka. Z czasem zaczęły pojawiać się w internecie nagrania hymnu w różnych językach i każda nowa wersja tylko zwiększała nasze pragnienia nagrania hymnu po rosyjsku. Cały pomysł wydawał się niemożliwy do zrealizowania, ale Pan Bóg sprawił, że wokół nas zaczęli pojawiać się ludzie, którzy ostatecznie pomogli nam zrealizować nasze pragnienie. Ostatecznie byli to nasi znajomi z Kościoła prawosławnego i protestanckiego, a tym samym całe nagranie stało się dziełem o charakterze ekumenicznym.

Po dwóch miesiącach intensywnych prób, umówiliśmy się na nagranie hymnu w studio znajdującym się w klasztorze  ojców Klaretynów. Na pamiątkę o tym niezwykłym dla nas osiągnięciu 🙂 nagraliśmy również wideoklip, który zawiera krótkie ujęcia z dnia nagrań oraz z naszych wspólnych spotkań.

Hymn uznany został jako oficjalna rosyjska wersja i umieszczony został na stronie ŚDM, zapraszamy do jego wysłuchania

fb-share-icon