"Szczęść Boże w klasztorze"

„Szczęść Boże w klasztorze”

W sobotę 8 kwietnia odbyło się w naszym klasztorze spotkanie z muzyką i literaturą pasyjną, zorganizowane z inicjatywy Towarzystwa Miłośników Ziemi Trzebnickiej, powiatowego Ośrodka Doradztwa Metodyczno-Programowego, we współpracy z naszym Zgromadzeniem. Było to drugie spotkanie poetycko – muzyczne w tym roku, pod hasłem „Szczęść Boże w klasztorze”.

Prowadziła ten program Pani Barbara Kołodziejczyk, która  przygotowała też na to spotkanie scenerię malarską własnoręcznie wykonaną – stacje Drogi Krzyżowej. Wraz z dr Sebastianem Węgrzynowskim recytowali staropolskie pasyjne utwory poetyckie. Teksty te były przeplatane utworami muzycznymi w wykonaniu Chóru św. Cecylii z parafii p.w. św. apostołów Piotra i Pawła, pod kierownictwem s. Agaty. Wystąpił z proboszcz tamtej parafii, ks. Bogdan Grabowski, który na początku omówił zwyczaje i symbole wielkopostne, a w końcowej części wskazał na powiązania i przejście tematyki wielkopostnej w kierunku zmartwychwstania, co wybrzmiało tez w odpowiednim utworze poetyckim i chóralnym – z „Alleluja”

Spotkanie pozwoliło zgłębić treści, idee, myśli religijne, które niosą te wielkopostne dni, rozważyć pobożność naszych przodków, aż od średniowiecza, z którymi łącza nas wiara i tradycja.

fb-share-icon