Złote i diamentowe jubileusze profesji zakonnej

Jubileusz 60-lecia życia zakonnego (pierwsze śluby w 1963 roku) obchodzą w tym roku:
siostra Sylwia (Agnieszka) Kropka od św. Krzyża św.
siostra Brygida (Eugenia) Babiarz od Niepokalanego Poczęcia NMP
siostra Marcina (Aniela) Moll od Serca Pana Jezusa
siostra Karola (Bronisława) Walkiewicz od Jezusa
Jubileusz 50-lecia życia zakonnego (pierwsze śluby w 1973 roku) obchodzi:
siostra Maksymiliana (Stanisława) Walczuk od Zwiastowania NMP.

Uroczystości jubileuszu profesji zakonnej rozpoczęły się od błogosławieństwa zakonnego i symbolicznego nałożenia wianków z mirty na głowy Jubilatek – na znak oblubienicy i czystości. Siostry otrzymały także świece, a metropolita wrocławski ksiądz arcybiskup Józef Kupny podał każdej s Sióstr krzyż do pocałowania.

Po tej ceremonii wszyscy zebrani – duchowieństwo, siostry, krewni i bliscy jubilatek oraz mieszkańcy Trzebnicy – przeszli w uroczystej procesji przez klasztor do kaplicy.

  • Ze względu na Boga porzuciłyście wszystko, by pomagać strapionym, chorym, potrzebującym. Stałyście się ten sposób znakiem Chrystusa w świecie. Życie zakonnicy nie jest łatwe. Ale widać wyraźnie, jak dzięki więzi z Jezusem byłyście zdolne pokonać wszelkie trudności. A im głębiej zanurzone byłyście w Chrystusa, tym owocniejsza była wasza służba – mówił Pasterz Kościoła wrocławskiego Ks. Arcybiskup Józef Kupny.

Dziękujemy za obecność na uroczystości jubileuszy wszystkim naszym Gościom: przybyłym Kapłanom z Księdzem Arcybiskupem, Rodzinom naszych Sióstr, Mieszkańcom Trzebnicy i parafii, gdzie posługują Siostry Boromeuszki. Za relację i udostępnione zdjęcia dziękujemy serdecznie Redaktorowi Gościa Wrocławskiego.
Link do relacji: https://wroclaw.gosc.pl/gal/pokaz/8460784.Zlote-i-diamentowe-jubileusze-profesji-zakonnej-u-siostr/42#gt

Share
    do góry