Konkurs o św. Karolu Boromeuszu w Szczecinie

Ogłoszony w szczecińskich liceach konkurs cieszył się sporym zainteresowaniem młodych ludzi. Jak sami przyznawali – przygotowanie i udział w konkursie to było sięganie nie tylko do życiorysu św. Karola, ale także poznawanie historii aktywności Sióstr Boromeuszek w Szczecinie.

Pytania dotyczyły zarówno historii (w tym związanej ze Szpitalem Rehabilitacyjnym, założonym w Szczecinie przez Siostry Boromeuszki), jak i współczesnej aktywności Zgromadzenia. Pytania o świętego Karola Boromeusza dotyczyły raczej ciekawostek z jego życia niż tylko suchych faktów hagiograficznych. Dzięki przygotowaniom do konkursu jego uczestnicy dowiedzieli się m.in., że Patron Zgromadzenia, Karol Boromeusz miał zaledwie 7 lat, kiedy biskup Lodi dał mu suknię klerycką, przeznaczając w ten sposób do stanu duchownego.

Laureatom konkursu dyplomy wręczyła s. Natanaela Dziubata SMCB, Przełożona Generalna Kongregacji Sióstr Miłosierdzia św. Karola Boromeusza w Trzebnicy, gratulując licealistom wytrwałości w zdobywaniu wiedzy o świętym Patronie Zgromadzenia i wielu dzieł miłosierdzia.  

do góry