Wspomnienie św. Karola Boromeusza w Trzebnicy

W piątkowy wieczór 3 listopada 2023 r., w wigilię wspomnienia liturgicznego św. Karola Boromeusza, trzebnicka wspólnota Sióstr Boromeuszek wraz ze współpracownikami z wdzięcznością modliła się w klasztornej kaplicy, łącząc się tego dnia duchowo z wszystkimi Siostrami Boromeuszkami.

Msza święta sprawowana była przez pięciu trzebnickich kapłanów: salwatorianów ks. Tomasza Górnego, ks. Bogdana Giemzę, ks. Antoniego Myśliwca (kapelana Sióstr), ks. Andrzeja Uruskiego oraz proboszcza parafii pw. św. Piotra i Pawła w tym mieście ks. Bogdana Grabowskiego.

W kazaniu ks. Tomasz Górny SDS przybliżył sylwetkę i rolę patrona Zgromadzenia, tak trafnie wybranego ze względu na charyzmat boromeuszek. Nawiązał tu do dziejów pierwszych boromeuszek – szlachetnych pań z Lotaryngii, które miłosierdzie przekładały na konkretne czyny, jak codzienna posługa wśród chorych i potrzebujących pomocy.

Po Mszy św. ks. Tomasz udzielił wszystkim błogosławieństwa relikwiami św. Karola Boromeusza. Na zakończenie dnia wszyscy spotkali się na uroczystej agapie w klasztornym refektarzu.

do góry